KARTAL KONUT PROJELERİ

İstanbul’un yeni gelişim merkezlerinden olan Kartal ilçesi 278 kilometrekare yüzölçümü ve 500.000’in üzerinde nüfusuyla birçok Anadolu şehrinden daha büyük bir ilçe olarak gözükmektedir. Eski senelere oranla yüzölçümü küçülmüş olsa da yerleşim, eğitim ve dizayn gibi konularda ilerlemeye ve de yenilenmeye sürekli devam eden bir ilçe olarak gözükmektedir.

Kartal’ın komşu ilçelerine baktığımızda kuzeyinde Sancaktepe’yi, batısında Maltepe ve doğusunda da Pendik ilçesini görmekteyiz. Güneyi ise tamamen denizle kaplıdır. Şu anda komşu olarak saydığımız üç ilçeyle beraber Tuzla ve Samandıra’da eski yıllarda Kartal ilçesine bağlılardı ve Kocaeli ve İstanbul’un sınır olduğu Gebze’den Kadıköy ilçesine bağlı Bostancı’ya (Lunapark) kadar Kartal’a aitti. Normal şartlarda hem büyüklüğü hem de nüfusuyla şehir olması gereken Kartal, İstanbul’a ait bir ilçe olması sebebiyle, daha küçük parçalarla ilçe sayıları arttırılmış ve de Kartal’ın yüzölçümü ve nüfusu azalmıştır.

Tüm bu küçülmelere rağmen, özellikle 1999 depreminden sonra ve de Kentsel Dönüşüm Yasası’nın çıkışından sonra İstanbul Anadolu Yakası’nın özellikle Kartal konut projeleri olarak bir marka olmuştur ve de  cazibe merkezi bir ilçe olmuştur. Hem sahile yakın bölgelerde hem de E-5 ve TEM karayollarının bulunduğu bölgelerdeki konut ve ofis projeleri her geçen gün artarak devam etmektedir.

İstanbul’da ve de özellikle Anadolu Yakası’nda kentsel dönüşüm dendiğinde ilk akla gelen ilçe olmayı başaran Kartal’da ülkemizin önde gelen inşaat firmalarının yanı sıra Kartal’ın kendi bünyesinde bulunan inşaat firmaları da projelerini geliştirerek, yapmışlardır ve yapmaya devam etmektedirler.

Biz de Çeboğlu İnşaat olarak neredeyse yarım asırdır hem yaşadığımız hem de çalıştığımız Kartal semtinde geçmişten bugüne kadar konut projelerine imza attık ve atmaya da devam ediyoruz.

Kartal’ın birçok mahallesinde uzun yıllardır kat karşılığı ve arsa alarak yaptığımız inşaat projelerimizle birçok insanın ev sahibi olmasına yardım etmekten mutluluk ve gurur duymaktayız. Uzun yıllardır yaptığımız çalışmalarla kazandığımız tecrübe ve güvenle 2016 yılında da Kartal’da konut projeleri üretmeye devam ediyoruz.

2016 ilkbahar aylarında imzaladığımız 2 sözleşmeyle birlikte Kartal’ın en hızlı şekilde gelişen mahallelerinden Çavuşoğlu Mahallesi’nin en değerli, güzel yerlerinde iki proje için ev sahipleriyle görüşüp, anlaşarak, noter huzurunda sözleşmelerimizi imzalamış durumdayız. Projelerle ilgili yasal bütün işlemlerimiz sorunsuz şekilde devam etmektedir. Bu iki projemizle ilgili tüm detayları sitemizdeki ‘Yeni Projelerimiz’ sayfasından takip edebilirsiniz. Ayrıca Çeboğlu İnşaat’ın tüm sosyal medya hesaplarında da projelerimizle ilgili haber ve görselleri paylaşmaya devam edeceğiz.